Lublin Rowerem: bezpłatne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem po mieście

We wrześniu i październiku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach bezpiecznej jazdy rowerem po mieście organizowanych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Pierwsze zajęcia już 7 i 8 września (sobota-niedziela).
Zajęcia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności osób które niezbyt pewnie czują się jadąc rowerem wśród samochodów i wybierają jazdę chodnikiem (często niezgodnie z prawem), a także osób które chciały by jeździć rowerem do pracy czy szkoły, a nie wiedzą od czego zacząć. Spotkania mają pomóc w efektywnym wykorzystaniu dwóch kółek w miejskiej dżungli. 
Każdy uczestnik otrzyma bezpłatną opaskę odblaskową, a w późniejszym terminie również papierową wersję Przewodnika Miejskiego Rowerzysty po Lublinie.

W czasie 2-godzinnego przejazdu 10-osobowe grupy pod okiem prowadzącego poznają m.in.:

– zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych nie posiadających infrastruktury rowerowej, ze szczególnym uwzględnieniem jazdy na skrzyżowaniach i zasady bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych
– wszystkie rodzaje infrastruktury rowerowej istniejącej w Lublinie (drogi rowerowe i ciągi pieszo- rowerowe, pasy rowerowe w jezdni, rondo rowerowe)
– warunki jazdy rowerem po chodniku i w strefach pieszych
– zasady bezpiecznego parkowania i przechowywania roweru

i inne.

Łącznie przeprowadzonych zostanie 15 zajęć w których będzie mogło wziąć udział 150 osób. Będzie to pierwsze w Lublinie i prawdopodobnie największe w Polsce tak duże przedsięwzięcie z zakresu praktycznej nauki jazdy rowerem po mieście.
Akcja wychodzi naprzeciw rosnącemu ruchowi ruchowi rowerowemu, który wzrośnie dodatkowo po uruchomieniu systemu roweru miejskiego w 2014 roku.
Im trudniej z powodu rosnących korków poruszać się po Lublinie samochodem, tym większe jest zainteresowaniekorzystaniem z roweru. Ważne, aby rowerzyści potrafili sprawnie i bezpiecznie poruszać się po lubelskich ulicach.
Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres lublinrowerem@gmail.com 
Harmonogram zajęć:

Data Dzień tygodnia Godzina
7 IX sobota 14:00
8 IX niedziela 12:00
14 IX sobota 14:00
15 IX niedziela 12:00
16 IX poniedziałek 17:00
18 IX środa 17:00
26 IX czwartek 17:00
28 IX sobota 14:00
29 IX niedziela 12:00
6 X niedziela 12:00
10 X czwartek 17:00
12 X sobota 14:00
13 X niedziela 12:00
17 X czwartek 12:00
20 X niedziela 12:00

Serdecznie zapraszamy!

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.