Praktyczne zajęcia rowerowe dla uczniów SOSW nr 1 – fotorelacja

We środę 1 października odbyły się praktyczne zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Z uwagi na ograniczoną liczbę rowerów uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które po przećwiczeniu najważniejszych manewrów pod szkołą wyjechali na około godzinną pętlę na terenie Ponikwody i Kalinowszczyzny. Warto dodać, że Ośrodek był jednym z laureatów konkursu w ramach ogólnopolskiego projektu Rowerowa Szkoła, który realizujemy od kilku lat na terenie Lublina. Zapraszamy na fotorelację z zajęć.

Zbiórka pod siedzibą SOSW nr 1 na al. Spółdzielczości Pracy.

Ćwiczenie jazdy jeden za drugim, wraz z wyciągnięciem ręki do sygnalizowania skrętu i obróceniem głowy do tyłu.

Al. Spółdzielczości Pracy, przystanek koło CH Olimp – miejsce szczególnie niebezpieczne z uwagi na ograniczoną widoczność, pieszych stojących na drodze rowerowej oraz drzwi kiosku, otwierające się na… drogę rowerową.

Skrzyżowanie al. Spółdzielczości Pracy i al. Smorawińskiego/Andersa – częsty obrazek z kumulacją rowerzystów „dzięki” długiemu oczekiwaniu na zielone światło,

Prawoskręt pod Decathlonem to klasyczny przykład dyskryminacji pieszych i rowerzystów, samochody mogą stać, a tu i tak będzie świecić się czerwone światło.

Korek na al. Andersa, czyli coś o wyższości roweru jako środka transportu w mieście.

Pokaz wypożyczania rowerów LRM.

A także krótka rundka dla chętnych w okolicy stacji.

Zjazd z drogi rowerowej na ul. Koryznowej na lewoskręt w ul. Ponikwoda.

ul. Ponikwoda.

ul. Rudnicka, znajdująca się w strefie skrzyżowań równorzędnych.

Druga grupa ćwiczy manewry.

Przejazd rowerowy przez ul. Węglarza w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka.

Skręt w lewo z ul. Bazylianówka w ul. Porzeczkową.

Przejazd na wprost z ul. Porzeczkowej w Rudnicką, w godzinach szczytu jest to mało bezpieczne miejsce z racji dużej liczby samochodów jadących ul. Walecznych.

Wjechanie na drogę rowerową na ul. Koryznowej to jeszcze większe wyzwanie, przy czterech pasach ruchu i braku azylu.

Droga rowerowa na ul. Koryznowej.

Stacja rowerowa Rondo Berbeckiego/Lidl.

Zdjęcia: Aleksander Wiącek

Zajęcia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin w ramach projektu „Lublin Rowerem”. Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych, realizowanego przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.