Prasówka: Lublin Cycle Chic, czyli jak wygląda modny rowerzysta [Kurier Lubelski]

Na rowerze można jeździć nie tylko w sportowym stroju – mówi twórca lubelskiego bloga o rowerowej modzie i zaprasza do nadsyłania swoich zdjęć. Lublin Cycle Chic, bo tak nazywa się lubelski blog o modnych rowerzystach, budzi się właśnie po zimowej przerwie, bo rowerzystów na ulicach miasta przybywa. 
Twórcą bloga jest Grzegorz Mazur ze stowarzyszenia Rowerowy Lublin. Pierwowzorem strony jest popularny blog z Kopenhagi. Podobnie jak duńscy koledzy, Grzegorz chce udowodnić, że na rowerze można jeździć po mieście nie tylko rekreacyjnie, w stroju sportowym, ale także do pracy, na zajęcia, czy na lekcje. – Rower to nie tylko świetny sposób przemieszczania się, ale też modowy dodatek do codziennego ubioru. Zdjęcia na blogu pokazują, że można na nim jeździć będąc elegancko ubranym – podkreśla Grzegorz. 

Modne stroje i jazda na dwóch kółkach mogą iść w parze – przekonują lubelscy cykliści (© Archiwum Lublin Cycle Chic)

Na początku twórca lubelskiego bloga wrzucał na stronę tylko zdjęcia zrobione przez siebie. Z czasem fotki zaczęli przysyłać też jego znajomi. – Jestem pasjonatem roweru. Jeżdżę nim na co dzień i widzę, że w Lublinie jest coraz więcej świetnie ubranych rowerzystów. Często żałuję, że nie mam przy sobie aparatu, by im zrobić zdjęcie. Dlatego zapraszam do nadsyłania swoich fotografii, chętnie opublikuję je na blogu. Zdjęcia można wysyłać do mnie na adres lublincyclechic@rowerowylublin.org, oczywiście każde będzie podpisane – zaprasza Grzegorz. – Im więcej zdjęć tym lepiej. Blog mógłby być codziennie aktualizowany. 
W Polsce działa obecnie kilkanaście stron promujących modną rowerową jazdę po mieście, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, czy Wrocławiu. Najbliższa okazja na pokazanie rowerowego wyczucia stylu nadarzy się już w niedzielę 25 maja podczas rajdu organizowanego przez Rowerowy Lublin. Start o godz. 12 przed Urzędem Gminy w Konopnicy. W programie zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami.

Źródło:
Kurier Lubelski
Marta Hetman

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.