Rowery zostają w Ogrodzie Saskim – jest nowy regulamin

Po kilku tygodniach konsultacji społecznych Rada Miasta Lublin na sesji w dniu 13.03.2014 roku przyjęła ostateczną wersję regulaminu korzystania z Ogrodu Saskiego, zgodnie z którą ruch rowerowych, z pewnymi ograniczeniami, będzie w nim dopuszczony.
Pierwszy projekt regulaminu zakładał całkowity zakaz jazdy po Ogrodzie na rowerze, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem większości mieszkańców – uderzało on nie tylko w tych którzy skracają sobie nim drogę do pracy/szkoły, ale przede wszystkim w tych, którzy chcieli tam przyjechać w celach rekreacyjnych, a także uczyć dzieci jazdy na rowerze. 
§6 Regulaminu, z którym można zapoznać się tu:
czytamy, że:
1. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników ogrodu jazda na rowerze, deskorolce lub łyżworolkach może odbywać się po wyznaczonych ciągach komunikacyjnych asfaltowych, z zachowaniem szczególnej ostrożności z uwagi na pieszych, a zwłaszcza dzieci i osoby w podeszłym wieku.

2. Dzieci do lat 10 mogą jeździć na rowerze po wszystkich ciągach komunikacyjnych z uwzględnieniem powyższych zasad bezpieczeństwa.

Są to więc zapisy zgodne ze zdrowym rozsądkiem, umożliwiające przejazd przez Ogród w głównej relacji, a także korzystanie z niego przez dzieci.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje wspierające ruch rowerów w Ogrodzie, a także Radnym serdecznie dziękujemy. Jednocześnie apelujemy, by szanować zapisy regulaminu, uważać na spacerowiczów i reagować na wszelkie negatywne zachowanie innych rowerzystów – tylko to będzie gwarantem, że powyższy zapis pozostanie takim na stałe.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.